Nieinwazyjne badania prenatalne wykonuje się w okresie wewnątrzmacicznego rozwoju płodu, w celu stwierdzenia bądź wykluczenia chorób wrodzonych i genetycznych. Przeprowadzane rutynowo, nie stanowią zagrożenia dla matki i rozwijającego się dziecka i są rozumiane jako element świadomego oczekiwania na rozwiązanie. Jedną z najskuteczniejszych metod uzyskania informacji o stanie zdrowia dziecka jest nieinwazyjny test prenatalny Harmony. Dlaczego warto go wykonać?

Nieinwazyjne badania prenatalne jako przygotowanie do macierzyństwa

Nieinwazyjne badania prenatalne coraz częściej postrzegane są jako element świadomego macierzyństwa. Wykonywane od 10 tygodnia ciąży, mogą dostarczyć istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka. Dlaczego warto zdecydować się na test Harmony – obecnie najlepiej przebadany test prenatalny, dostępny na rynku?

1. Możliwość przygotowania się na narodziny chorego dziecka. Nieprawidłowy wynik nieinwazyjnych badań prenatalnych na wczesnym etapie ciąży zapewni rodzicom czas potrzebny na przygotowanie się do niejednokrotnie wymagającego procesu wychowania.

2. Możliwość leczenia wad wrodzonych na etapie życia płodowego. Wczesne wykrycie wad wrodzonych i chorób nierzadko jest przesłanką do przeprowadzenia operacji w trakcie ciąży lub bezpośrednio po rozwiązaniu.

3. Możliwość skierowania ciężarnej do specjalistycznego szpitala i zapewnienie wymaganej opieki matce i/lub dziecku bezpośrednio po rozwiązaniu. Świadomość możliwości wystąpienia komplikacji w trakcie porodu pozwala lepiej się do niego przygotować, w konsekwencji czego zarówno matka, jak i dziecko mają możliwość otrzymania wymaganej pomocy.

4. Możliwość przeżycia ciąży bez zbędnego stresu w przypadku wykluczenia chorób wrodzonych i genetycznych. Test Harmony, będący najlepiej przebadanym testem prenatalnym, pozwala uzyskać wiarygodne informacje o stanie zdrowia dziecka i w sytuacji wykluczenia ewentualnych nieprawidłowości – cieszyć się czasem oczekiwania.

Wiarygodny wynik, czyli jak przygotować się do badania prenatalnego

Nieinwazyjne badania prenatalne wykonuje się po ukończonym 10 tygodniu ciąży. Przeprowadzenie testu jest równoznaczne z pobraniem próbki krwi od ciężarnej i nie wymaga specjalnego przygotowania. Na wynik badania nie mają wpływu takie czynniki jak sposób zapłodnienia albo dieta.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *