Łuszczyca stawowa bywa niezwykle dokuczliwa. Potrafi nie tylko zniszczyć dobry humor w ciągu dnia, ale także i doprowadzić do znacznego kalectwa (w tym niepełnosprawności i konieczności poruszania się na wózku inwalidzkim). Nie jest to zatem najlepsza wiadomość dla osób, u których zdiagnozowano tę właśnie chorobę.

Dlaczego tak bardzo boimy się łuszczycowego zapalenia stawów?

Jednak perspektywa zmian wywoływanych łuszczycą stawową przyprawia o lęk nie tylko osoby, u których już ją zdiagnozowano. Wiele osób chorujących na łuszczycę skóry obawia się, że prędzej czy później czeka ich niemiła perspektywa radzenia sobie z łuszczycą stawową. Jednak warto pamiętać, że takie zamartwianie się nie ma większego sensu –zły stan psychiczny może odbić się na zdrowiu chorego, a przecież łuszczycowe zapalenie stawów nie dotyka wszystkich, którzy chorują na łuszczycę skóry.

Leczenie łuszczycowego zapalenia stawów

Jednak wróćmy do kwestii łuszczycowego zapalenia stawów. Problem w tym, że nie jest to choroba, którą można uleczyć. Nie znaczy to oczywiście, że się jej nie leczy. Jednak leczenie nie jest w stanie wyleczyć z choroby. Skupia się natomiast na zmniejszeniu objawów i zahamowaniu rozwoju choroby. Bo właśnie postępujący rozwój łuszczycy stawowej jest najbardziej groźny dla chorego i to z nim wiąże się większość zagrożeń.

Wykorzystaj w terapii środki naturalne

Uzupełnieniem terapii może być także wykorzystanie naturalnych metod radzenia sobie z chorobami stawów. W tym przypadku pomocne będą między innymi okłady z soli z morza martwego. Warto wypróbować także kąpiele siarkowe oraz okłady borowinowe. Pamiętaj jednak, że one mogą co najwyżej wspomagać terapię tradycyjną. Nie mogą jej jednak zastąpić.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *