Współcześnie wielu ludzi przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu, ponieważ uważają go za element ułatwiający życie. Dla większości kobiet, drugą najczęściej odwiedzaną osobą po kosmetyczce okazuje się więc dentysta. Obecnie praktycznie każe miasto, oferuje szeroki wybór gabinetów stomatologicznych. To w nich wykonywane są różne zabiegi dentystyczne, jednak najbardziej popularne są te, które przywracają zdrowy, piękny uśmiech. Implanty zębów to ratunek dla ludzi, którzy tracą uzębienie w wyniku próchnicy, chorób przyzębia, czy innych dolegliwości.

Czym są implanty?

Implant to nic innego jak odpowiednik korzenia zęba, osadzony w kości żuchwy lub szczęki, który staje się filarem dla odbudowy protetycznej. Jako jedyny nie maskuje braku zębowego, ale odtwarza prawidłowo funkcjonujący i świetnie wyglądający nowy ząb. Tytan, z którego są wykonane implanty nie jest zagrożeniem dla organizmu, wręcz przeciwnie, stanowi jego integralną część. Wszczepianie implantów zębowych jest wykonywane przy znieczuleniu miejscowym. Dopiero po zabiegu może nastąpić ból i związany z nim lekki dyskomfort. Jednak zawsze można go złagodzić środkami przeciwbólowymi.

Jak należy dbać o implant?

Tak samo jak o naturalne zęby. Należy myć je przynajmniej dwa razy dziennie, używać nić dentystyczną i dwa razy w roku udawać się na wizytę kontrolną do dentysty, w celu usunięcia kamienia nazębnego. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej może doprowadzić do zapalenia tkanki dziąsłowej wokół implantu i spowodować jego odsłonięcie. Zatem dbanie o implant to standardowa higiena jamy ustnej.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *