Krzywy zgryz jest często przyczyną wielu schorzeń naszych zębów. Poprzez krzywy zgryz jesteśmy narażeni na zbyt szybkie odkładanie się kamienia nazębnego, co wymaga regularnych wizyt u stomatologa. Niektórzy skarżą się na swój zgryz ponieważ ma on negatywny wpływ na ogólny efekt wizualny. Faktycznie krzywy zgryz może wyglądać wyjątkowo nieestetycznie dlatego dużo ludzi decyduje się na jego korektę za pomocą użycia specjalnego aparatu. Większość aparatów na zęby do niedawna rzucała się w oczy co było również powodem wielu uszczypliwości ze strony rówieśników.

Dzisiejsza ortodoncja, podobnie jak cała dziedzina, jaką jest stomatologia wyróżnia się niebywałą precyzją, szczególnie w wielu aspektach estetycznych

Współczesne aparaty na zęby w żadnym stopniu nie przypominają już tych sprzed kilku lat, ponieważ są wykonywane z wysokiej jakości materiałów oraz, co najważniejsze, ich barwa często podobna jest kolorowi naszych zębów, dzięki czemu noszenie aparatu nie jest już czymś, czego moglibyśmy się wstydzić przed rówieśnikami. Choć sam ortodonta budzi nadal taki sam strach co stomatolog.

Ortodoncja w klinikach stomatologicznych

Poziom usług stomatologicznych w Polsce zaliczył w ostatnich latach niebywały progres. Na terenie całego kraju powstały liczne kliniki dentystyczne, w których przeprowadzane są wszelkiego rodzaju zabiegi stomatologiczne. W każdej tego typu klinice swoje usługi świadczy profesjonalny ortodonta.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *