Jadąc rowerem do pracy, możesz czuć się lepiej, wiedząc, że korzyści  tego tytułu jest bardzo wiele. Dorośli, którzy regularnie jeżdżą na rowerze, zazwyczaj mają poziom sprawności zbliżony do osoby o 10 lat młodszej, a także średnią długość życia o ponad 2 lata dłuższą niż osoby, które tego nie robią. Ponieważ korzyści zdrowotne są bardzo wyraźne, a transport publiczny jest coraz bardziej zatłoczony, nigdy nie było lepszego czasu na dojazd do pracy rowerem (przy okazji unikając porannych korków na drodze).

Sposób na to by zrzucić zbędne kilogramy

Jazda na rowerze wiąże się z lepszym samopoczuciem i tolerancją na stres. Skorzysta na tym nie tylko Twoje zdrowie psychiczne ale i fizyczne bowiem, jazda na rowerze sprawia, że ​​kilogramy spadają z talii w zawrotnym tempie. Jazda na rowerze to jeden ze skuteczniejszych sposobów na palenie kalorii. Jednoślad wyposażony w amortyzatory rowerowe zapewnia dodatkowy komfort podczas podróżowania. Możesz w ten sposób pokonywać dużo większe odległości bez żadnego dyskomfortu. Sprawdź koła rowerowe mtb na bikestacja.pl i dowiedz się dlaczego warto je kupić właśnie teraz.

W trosce o środowisko naturalne

Badania niezaprzeczalnie pokazują, że jazda na rowerze (zamiast samochodem) do pracy jest doskonałym wyborem prowadzącym do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, a wiele miast i krajów szuka zmian w infrastrukturze na dużą skalę, aby pomóc tym, którzy dokonują zmiany. Bezpieczne parkingi dla rowerów, ulepszone ścieżki rowerowe i zmiany ograniczeń prędkości to tylko niektóre ze sposobów, w jakie miasta pomagają osobom dojeżdżającym do pracy jednośladami.

Dla osób, które nie lubią wysiłku fizycznego

Silniki elektryczne przy rowerach pozwalają na osiągnięcie wyższych prędkości podczas jazdy na rowerze przy mniejszym wysiłku, skracając ogólny czas podróży dla osób w każdym wieku. Badania wykazały, że jazda na rowerze elektrycznym jest średnio o 21% szybsza niż na tradycyjnych modelach, co czyni go jednym z najszybszych sposobów podróżowania po mieście. Mniejszy wysiłek sprawia, że ​​nie pocisz się nawet w odzieży roboczej, dzięki czemu przejście z ulicy do biura jest dziecinnie proste. W wielu miejscach pracy nie ma prysznica dla pracowników, co sprawia, że ​​dojeżdżanie rowerem latem jest zniechęcające. Silniki elektryczne zwalczają ten problem. Dodatkowo, pomimo zmniejszonego wysiłku badania wykazały, że jazda na rowerze elektrycznym nadal daje wiele korzyści zdrowotnych.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *