Aktualnie coraz bardziej znanym składnikiem kosmetyków jest masło shea. Uzyskiwane jest ono z afrykańskiego drzewa masłosz parka. W tych rejonach masło shea lub inaczej karite, wykorzystywane jest na wiele sposobów – między innymi w kuchni, jak i w pielęgnacji i lecznictwie.

U nas najpopularniejsze jest zastosowanie masła shea w kosmetyce

Masło karite ma bowiem świetne działanie na cerę i włosy. Posiada ono cenne kwasy tłuszczowe, które dbają o jakość nawilżania cery, przeciwdziałają wysuszaniu, bądź zmniejszeniu jędrności. Ponadto składniki masła karite wpływają na ciało antyseptycznie i chroniąco, dzięki czemu możliwe jest leczenie różnych jej braków. Stąd znaczna popularność lotionów z masłem karite, zapobiegających niedoskonałościom, w czasie zimy ochraniają przed złym oddziaływaniem mrozu, a latem są naturalnego pochodzenia filtrem przeciwsłonecznym.

Równie często masło shea jest obecne w kosmetykach do twarzy

Pomaga ono ochraniać twarz przed skutkami starzenia, dodawać jej równomiernego kolorytu jak i przeciwdziałać utracie wody. Trzeba wspomnieć, że jest ono polecane do wszystkich typów skóry – i tej suchej, jak i przetłuszczającej się. Kobiety wyjątkowo uwielbiają produkty do rąk z masłem shea – pielęgnują one nie tylko skórę rąk wystawianych ciągle na działanie niekorzystnych substancji, lecz także paznokcie, które stają się wzmocnione i ładne. Podobnie doceniany jest wpływ masła karite na loki – kupić można sporo odżywek do włosów, posiadających w swym składzie ten właśnie produkt. Pomaga on przesuszonym i niepodatnym na układanie włosom.

Zamiast kupowania gotowe kosmetyki z masłem shea można także postawić na zakup tego produktu w prostej postaci, tzn. półproduktu

Najkorzystniej jednakże wybierać to które nie było rafinowane, bo proces rafinacji pozbawia masło karite dużej liczby cennych, kosmetycznych składników jak i właściwości. Masło rafinowane możemy najczęściej poznać po fakcie, że staje się ono jasne, praktycznie białe, oraz pozbawione zapachu. Korzystniej zatem nieco dopłacić i nabyć to, które w rzeczywistości będzie skutecznie działać.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *