Operacje plastyczne stają się coraz bardziej popularne. Zarówno kobiety jak i mężczyźni decydują się na drobne poprawy wyglądu czy likwidację wrodzonych wad. Operacje są głównie kojarzone z powiększaniem piersi czy liftingiem twarzy wśród celebrytów. Decyzja o zabiegu nie zaczyna się na sprawdzeniu czy gabinet medycyny estetycznej posiada odpowiednie uprawnienia i specjalistów. To musi być świadoma i przemyślana decyzja. Jakie są wady i zalety?

Wady operacji plastycznych

Operacja plastyczna to ingerencja chirurgiczna w ciało człowieka, która może mieć poważne konsekwencje i skutki uboczne. Ciało różnie może zareagować na zmiany. W dodatku należy doliczyć czas leczenia i możliwość pojawienia się blizn.

Współczesny świat naciska na nieskazitelny, młodzieńczy wygląd

Sprawia to, że ludzie coraz częściej próbują zatrzymać czas i boją się procesu starzenia. Wiele zabiegów wymaga ponownego powtarzania. Do zabiegów cyklicznych zalicza się botoks. Innym powodem będzie potrzeba poprawienia czegoś w związku z poprzednią operacją. Zagrożeniem jest tutaj możliwość uzależnienia się od operacji.

Wielu ludzi wcale nie potrzebuje operacji plastycznych

Problemy często są czysto psychologiczne. Chęć poprawy wyglądu to tylko wymówka dla prawdziwych problemów.

Zalety operacji plastycznych

Proste zabiegi pozwalają na pozbycie się kompleksów i drobnych niedoskonałości. Dzięki temu ludzie mogą poczuć się pewniej i cieszyć się pełnią życia.

Chirurgia plastyczna powstała nie tylko po to, aby poprawiać wygląd

Pomaga zwłaszcza w przypadku, gdy ludzi doznali poważnych uszkodzeń ciała w wyniku wypadku. To także sposób na pozbycie się wrodzonych wad.
Wiele zabiegów nie wymaga poważnych operacji. Część z nich jest nieinwazyjna i nie wymaga nawet pobytu w szpitalu. W ten sposób można dopasować do pacjenta takie zabiegi, które będą bezpieczne i odpowiednie dla danej osoby. Podstawowym warunkiem jest jednak to, aby lekarz wiedział co robi był także trochę psychologiem. Nie każdy potrzebuje zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *